Playboy-ի հիմնադիրն իր ժառանգներին բավականին տարօրինակ կտակ է թողել
Playboy-ի հիմնադիր ու սեփականատեր Հյու Հոֆները բավականին արտասովոր կտակ է թողել, ըստ որի՝ իր երեխաները կարող են ժառանգություն ստանալ միայն այն դեպքում, երբ թմրամիջոցային թեստը բացասական արդյունք գրանցի: Ժառանգությունը կազմում է 43 միլիոն դոլար: Հեֆներն իր ողջ կյանքի ընթացքում այն կարծիքն է հայտնել, որ մարդու ամենամեծ հանցագործությունը թմրամիջոցներ և արգելված այլ նյութեր օգտագործելն է, որոնք ազդում են մարդու բանականության վրա: Այդպիսի մարդիկ ի վիճակի չեն կառավարելու իրենց կյանքն ու օգուտ տալու հանրությանը:
Ըստ միլիոնատիրոջ կամքի՝ կտակի պատասխանատուները կարող են մի քանի անգամ առանց թույլտվության թմրամիջոցի առկայության նմուշներ վերցնել ժառանգներից: Եթե հաստատվի, որ ժառանգը կիրառում է թմրանյութեր, ապա գումարի տրամադրումն անմիջապես կկասեցվի:
Նշենք, որ նա ունի 3 որդի և մեկ դուստր: Նրանից բացի, կարողության մի մասը Հոֆները կտակել է Հարավային Քալիֆորնիայի համալսարանին ու մի քանի բարեգործական ընկերությունների:
Ինչպես նշել ենք, իր հայտնի առանձնատունը նա վաճառել էր դեռ կյանքի օրոք 100 միլիոն դոլարով, որի մի մասը գնացել է պարտքերը մարելուն, մյուս մասն էլ կազմել է կտակի հիմնական գումարը:

Дети основателя Playboy получат наследство только после проверки на наркотики
По данным ET, перед своей смертью основатель Playboy Хью Хефнер составил необычное завещание. Он обязал передать 43 миллиона долларов и средства трастового фонда только тем наследникам, которые не были замешаны в скандалах с наркотиками и не употребляют их.
Хефнер при жизни заявлял, что считает самым большим проступком человека употребление наркотиков и других запрещённых веществ, влияющих на разум. По его мнению, такие люди не в состоянии контролировать свою жизнь и приносить благо обществу.
Видимо, поэтому, согласно условию завещания, распорядители смогут без предупреждения несколько раз взять пробы на наркотики у его наследников. Если появятся факты, что кто-либо из наследников употреблял что-то запрещённое, их полномочия наследства будут прекращены.Всё состояние Хефнера будет поделено между тремя его сыновьями — Купером, Дэвидом и Марстоном, — а также дочерью Кристи. А ещё часть имущества основатель Playboy завещал Университету Южной Калифорнии и нескольким благотворительным организациям. Свой знаменитый особняк он продал ещё при жизни за 100 миллионов долларов. Часть этих денег пошла на погашение долгов, а часть и составила основную сумму завещания.
Последняя жена Хефнера, 31-летняя Кристал Харрис, в завещании не упомянута.
Издатель Playboy Хью Хефнер скончался 28 сентября в своём доме в Лос-Анджелесе на 92-м году жизни. Согласно медицинскому заключению, причиной его кончины стала остановка сердца и дыхательная недостаточность.